Spacerowanie – Czasami w Rzymie lepiej jest nie używać żadnego środku komunikacji miejskiej. Centrum historyczne jest raczej małe i łatwo dostępne dla pieszych turystów. Dlatego weźcie ze sobą wygodne buty, bo w tym ciepłym klimacie można spędzić na prawdę sporo czasu na spokojnym i przyjemnym spacerowaniu.

Rowerem i skuterem

Chociaż jazdę na rowerze we Włoszech uważa się bardziej za sport niż sposób na zwiedzanie kraju, na drogach oprócz kolarzy zobaczyć można też osoby jeżdżące na rowerach górskich oraz ludzi w różnym wieku, wybierających się tym środkiem lokomocji na zakupy, czasem z dziećmi na ramie. Mieszkańcy małych miasteczek i wiosek przychylnym okiem patrzą na rowerzystów, a właściciele hoteli i schronisk młodzieżowych przyjmują rowery na przechowanie na noc. Na wyspach, w górach i w większych miastach czy w miejscowościach letniskowych zwykle działają wypożyczalnie rowerów, ale nie jest ich zbyt wiele, więc lepiej przywieźć własny sprzęt.

Zapaleni rowerzyści mogą rozważyć skorzystanie z usług jednej z nowych sieci hotelowych, przeznaczonych dla entuzjastów tego sportu. W każdym hotelu są pomieszczenia do przechowania roweru, warsztaty naprawcze, dostępne całą dobę automaty pralnicze, informacje o trasach, wycieczkach grupowych oraz specjalne diety dla rowerzystów.

Stosunkowo łatwo wynająć motorowery i skutery. Włosi, zarówno młodzież, jak i emeryci, namiętnie jeżdżą na motorowerach, które świetnie sprawdzają się w miastach i na wyspach, ale raczej nie nadają się do dłuższych podróży. Wynajęcie skutera kosztuje do 35 € dziennie. Noszenie kasków jest obowiązkowe, ale na południu ten przepis jest powszechnie ignorowany.

PODRÓŻOWANIE AUTOSTOPEM:
Tylko jedna rada: Nie róbcie tego!!! Pociągi, metro, autobusy, taksówki mogą was zabrać gdzie tylko zechcecie, bezpiecznie i w spokoju.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS POBYTU W RZYMIE:
– Nie zostawiajcie bagaży bez opieki.
– Nie zostawiajcie swoich rzeczy pod opieką nieznajomych.
– Jeśli znajdziecie jakieś podejrzane pakunki, nie dotykajcie ich i natychmiast poinformujcie o tym policję
– Stosujcie się do zaleceń policji i służb bezpieczeństwa
– Zanotujcie gdzieś adres i numer telefonu miejsca, w którym się zatrzymujecie. Możecie ich potrzebować.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?