Rzymskie zoo Bioparco otworzyło nową wystawę pokazującą historię ekskrementów. Wystawa obejmuje elementy interaktywne, w tym „realistyczne” modele kup różnych gatunków zwierząt.
Wystawa „La cacca” została otwarta w zeszłym tygodniu 16 marca 2017 krótką mową dyrektora zoo, który podkreślił ważną rolę zwierzęcych odchodów w środowisku naturalnym. Kupa to życie, bez niej nie byłoby żyznej gleby, a więc nie byłoby drzew, tlenu, jedzenia, nie byłoby życia.

Odwiedzający mogą zwiedzać wystawę podzieloną na dziesięć sekcji. Są tu instalacje 3D, realistyczne modele wszelkich rodzajów odchodów, w tym dwie skamieliny kupy dinozaura.
Wystawa jest skierowana przede wszystkim do najmłodszych. Jednak dorośli też mogą być nią zainteresowani i nauczyć się kilku rzeczy.

Dzieci mogą nauczyć się rozpoznawać kupy różnych gatunków zwierząt po ich cechach charakterystycznych.

Wystawa skupia się nie tylko na odchodach zwierzęcych, lecz obejmuje także maszynę odtwarzającą ludzki system trawienny. Dzieci mogą wkładać w nią plastikowe modele różnych rodzajów jedzenia, a po pociągnięciu dźwigni obserwować, jak jedzenie jest trawione.

Wystawę można zwiedzać w Bioparco do 30 czerwca.

Aby wejść na wystawę należy dokonać dopłaty 2 euro do biletu wstępu do Bioparco.

la cacca_4

la cacca_3

la cacca_1

Źródło: http://www.bioparco.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?