Jak donosi agencja informacyjna ANSA, premier Włoch Mario Draghi zapowiedział w zeszły piątek możliwość niespiesznego znoszenia obostrzeń obowiązujących obecnie we Włoszech. Stopniowe rozluźnianie restrykcji zaplanowane jest obecnie na 26 kwietnia 2021. Decyzja powodowana jest poprawą wyników zakażeń w związku z postępującą akcją szczepień.

Obecnie we Włoszech są jedynie strefy czerwone i pomarańczowe. Od 26 kwietnia powrócą strefy żółte. Rozluźnianie restrykcji oznaczałoby na przykład możliwość serwowania posiłków w restauracjach w ogródkach na świeżym powietrzu. Obecnie restauracje mają jedynie możliwość realizacji zamówień z dostawą i z dostawą.

Po 26 kwietnia ma być możliwa organizacja imprez sportowych i koncertów na świeżym powietrzu. Otworzą się kina, teatry i inne przedstawienia organizowane na świeżym powietrzu. W strefach pomarańczowych wszyscy uczniowie mają powrócić do szkół. Będzie istniała możliwość przemieszczania się pomiędzy strefami żółtymi i uzyskania przepustki na poruszanie się pomiędzy regionami oznakowanymi różnymi kolorami. Oczywiście ciągle będzie obowiązywać dystans i zasłanianie nosa oraz ust.

W kolejnym etapie zaplanowanym na 15 maja 2021 przewidywana jest możliwość otwarcia kąpielisk na świeżym powietrzu. Po 1 czerwca istnieje możliwość otwarcia basenów krytych i siłowni. W mocy pozostaje jednak ciągle obowiązująca od godziny 22 w całym kraju godzina policyjna.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?