Włoski minister kultury, Alberto Bonisoli, zapowiedział szereg zmian w cennikach biletów wstępu do włoskich muzeów.
Pierwszą ważną zmianą jest wprowadzenie darmowego wstępu do muzeów przez jeden tydzień w marcu, począwszy od marca 2019 roku. Akcja nosi nazwę Settimana di Cultura i obejmie sześć kolejnych dni w marcu, kiedy będzie można zwiedzać włoskie państwowe muzea i miejsca wykopalisk całkowicie za darmo. Dyrektorzy placówek muzealnych otrzymają ponadto do wykorzystania w wybranych przez siebie terminach jeszcze dodatkowych osiem dni. W te osiem dni również będzie można zwiedzać muzea bez opłat.

Drugą zmianą jest ograniczenie akcji Domenica al Museo, czyli Niedziela w muzeum do okresu poza szczytem sezonu. Dotychczas każda pierwsza niedziela miesiąca była darmowym wstępem do muzeum. Po zmianach będzie dalej, ale w okresie od października do marca. Zmiany wchodzą w życie od jesieni 2018.

Trzecią nowinką jest wprowadzenie biletów wstępu w cenie 2 euro dla osób w wieku 18-25 lat. Dotychczas większość muzeów honorowała darmowy wstęp dla osób w wieku do 18 roku życia. Ministerstwo chce aktualnie objąć zniżką młode osoby do 25 roku życia, które zapłacą za bilet wstępu jedynie 2 euro, zamiast pełnej stawki, jak dotychczas.

źródło: https://www.naba.it/, https://web.facebook.com/albertobonisoliM5S/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?