Wedle ostrożnych szacunków przynajmniej jedna trzecia z rzymskich restauracji nie otworzy się ponownie po zniesieniu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Takie informacje przekazała CNA, włoskie zrzeszenie rzemieślników i małych i średnich przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że według zapowiedzi włoskiego rządu, w ramach fazy drugiej znoszenia ograniczeń, od 4 maja 2020 restauracje, bary i kawiarnie mają zacząć ponownie działać w ograniczonym zakresie, oferując usługi z dowozem czy na wynos.

Jednak szacunki mówią, że ok. 2.500 rzymskich restauracji, 2.300 barów i 39 lodziarni nie podejmie działań po kryzysie i przymusowym zamknięciu.

Właściciele restauracji zaplanowali na dzisiaj, 28 kwietnia 2020, protest. Protest zostanie przeprowadzony w bezpieczny sposób – o godzinie 21 restauratorzy zapalą światła w lokalach i przygotują stoliki dla nieobecnych gości. Na kolejny dzień zaplanowane jest symboliczne przekazanie kluczy do restauracji lokalnym władzom, jako znak niemożności kontynuowania biznesu.

Źródło: https://www.ilmessaggero.it/
fot. https://commons.wikimedia.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © 2020 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?