Włoski rząd zakazał właśnie przemieszczania się pomiędzy regionami Włoch w okresie od 21 grudnia 2020 do 6 stycznia 2021. Jest to oczywiście środek mający zapobiec wzrostowi zachorowań na COVID-19 w związku ze wzmożonym przemieszczaniem się mieszkańców Włoch w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Informacja została podana przez premiera Giuseppe Conte wieczorem 3 grudnia 2020 w orędziu telewizyjnym.

Zakaz nastąpił chwilę po tym, jak liczba zgonów związanych z COVID-19 osiągnęła w czwartek 3 grudnia 2020, w ciągu 24 godzin, do smutną liczbę 993 przypadków. W marcu 2020 rekord dzienny wyniósł 919 przypadków śmiertelnych. Liczba nowych przypadków zachorowań to 23.225, jest to wzrost o ponad 3 tysiące w porównaniu z dniem wcześniej. W całym kraju obowiązuje system kolorów (czerwony, pomarańczowy, żółty), które są przydzielane rejonom w zależności od stopnia zachorowań w danym miejscu.

W związku z poważną sytuacją podróżowanie pomiędzy regionami możliwe jest jedynie w celach związanych z pracą, zdrowiem i sytuacjami niezbędnymi, jak na przykład udzielanie pomocy osobom w potrzebie. Nie można będzie podróżować w związku z odwiedzaniem bliskich w okresie Boże Narodzenia. W mocy pozostaje także godzina policyjna obowiązująca pomiędzy 22 wieczorem a 5 rano. Wyłączone są z niej jedynie sytuacje nagłej potrzeby, np. zdrowotnej. Z okazji Sylwestra i Nowego Roku godzina policyjna zostanie przesunięta o 2 godziny, oznacza to że nie będzie możliwości świętowania nadejścia Nowego Roku na zewnątrz. Godzina policyjna będzie obowiązywać od godziny 22 w Sylwestra do 7 rano 1 stycznia 2021.

Na wcześniejsze godziny zostaną przesunięte pasterki, na które uczęszcza wielu Włochów.

Osoby wyjeżdżające za granicę na święta zobowiązane są do samoizolacji po powrocie do Włoch.

Premier zaleca i prosi, by z okazji świąt Bożego Narodzenia nie urządzać uroczystości, w których uczestniczą osoby nie zamieszkujące z nami na co dzień. Zakupy świąteczne Włosi zrobią do godziny 21, ale nie w weekendy. Wtedy duże centra handlowe są zamknięte. Bary, restauracje i kawiarnie w strefach żółtych mają możliwość serowania posiłków do godziny 18, a na miejscu w lokalu może przebywać maksymalnie liczba 4 osób, chyba że zamieszkują razem. Na wynos można zamawiać do godziny 22.

W rejonie alpejskim włoskie trasy narciarskie są zamknięte w czasie świąt, otwierają się dopiero 7 stycznia. Uczniowe szkół średnich mogą powrócić do szkół od 7 stycznia, ale w okrojonym zakresie. W szkole może pojawić się 50 procent uczniów. Reszta będzie w tym czasie kontynuować nauczanie w formie zdalnej.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?