Zakaz dotyczy miejsc najczęściej uczęszczanych przez młodych ludzi w nocy. Władze Rzymu ogłosiły zakaz konsumpcji alkoholu od godziny 22:00. Jednym z powodów było wiele skarg od mieszkańców narzekających na głośne i niegrzeczne zachowanie gości knajp.
Zakaz pozostaje w mocy aż do 31 października i dotyczy spożywania alkoholu na wielu ulicach i placach Rzymu w godzinach od północy do 7 rano. Jednak picie ze szklanych butelek jest zakazane już w godzinach 22:00-07:00. Sklepy i automaty do sprzedaży napojów nie będą sprzedawać alkoholu w tych godzinach. Na puby nałożono zakaz serwowania alkoholu od godziny 2 w nocy.
Kara przewidziana za złamanie zakazu to mandat 280 euro dla sprzedawcy i 150 euro dla osoby spożywającej alkohol.

W mieście wyznaczono 19 stref objętych zakazem alkoholowym: Castro Pretorio, wyspa Tybr, nabrzeża Tybru, Campo de’ Fiori, Piazza Navona, Monti, Celio, Trastevere, Testaccio, Prati, S. Lorenzo, stacja Tiburtina, Piazza Bologna, Pigneto, Marranella, Torpignattara, Ostiense, Ostia and i Milvio. Sprzedaży alkoholu zakazywał regularnie poprzedni burmistrz Rzymu Gianni Alemanno, ale obecny zakaz jest pierwszym pod rządami obecnego burmistrza Ignazio Marino. Wpływ na tę decyzję miały z pewnością liczne incydenty z udziałem młodych mieszkańców Rzymu zagranicznego pochodzenia, a także niedawna śmierć amerykańskiego studenta po nocy spędzonej na piciu na Campo de’ Fiori.

no-alcohol

Źródło: www. wantedinrome.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?