W terminie od 15 września do 13 grudnia 2020 w Villi Borghese można oglądać wystawę sztuki współczesnej w wygodny i bezpieczny sposób, ponieważ wystawa zorganizowana jest na świeżym powietrzu, w parku przy Villa Borghese.

Wystawa nosi tytuł „Back to nature”, czyli „Powrót do natury” i skupia się na sztuce współczesnej. Wśród parkowych drzew można będzie oglądać prace artystów z różnych miejsc na świecie, m. in. Andreco, Mario Merz, Mimmo Paladino, Benedetto Pietromarchi, Davide Rivalta, Grazia Toderi, Edoardo Tresoldi, Nico Vascellari.

Wśród atrakcji zaplanowane są koncerty i projekty organizowane przez artystów ulicy.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Ogrody Willi Borghese to park (o powierzchni ok. 5 km kw) w Rzymie, który został pierwotnie założony jako ogród willi – letniej rezydencji – należącej do rodziny Borghese.
Do ogrodów prowadzą cztery wejścia, w tym jedno z Piazza H. Sienkiewicz. Na terenie znajduje się budynek zwany Casino, w którym znajdziemy kolekcję sztuki Galleria Borghese.

Od roku 1901 willa należy do skarbu państwa.

Źródło: https://www.facebook.com/MuseiInComuneRoma/?eid=ARAP3tfLcpp22nveqMBoVoBNECZOCzEHR3KDDZ1gT_mciwWjeexxWgxhIJIv81W-wGzSFPjGV5Ir71Dp&fref=tag

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?