Przypominamy, że do 30 sierpnia można oglądać wystawę poświęconą życiu i twórczości rodowitego mieszkańca Rzymu, Sergio Leone (1929-1989). Reżyser i twórca nowej fali kina znanego jako spaghetti westerny, zapisał się na stałe w historii kinematografii. Dzięki jego filmom gwiazdą stał się Clint Eastwood. Sergio Leone znany jest z takich obrazów jak m.in. Za garść dolarów, Dobry, zły i brzydki, Pewnego razu na Dzikim Zachodzie, Garść dynamitu czy też Dawno temu w Ameryce.

Wystawa została otwarta w grudniu 2019 i miała potrwać do 3 maja 2020. Jednak ze względu pandemię koronawirusa, kiedy wszystkie muzea były przez trzy miesiące nieczynne, terminy zostały wydłużone. Teraz jest ponownie dostępna od 2 czerwca do 30 sierpnia 2020 w muzeum Ara Pacis. Wystawa jest prezentacją multi sensoryczną i podzielona jest na działy, takie jak Obywatel kina , Źródła wyobraźni, Laboratorio Leone, Pewnego razu w Ameryce, Leningrad i nie tylko.

Wystawa zorganizowana jest przez biblioteka filmowa Cineteca di Bologna, pod kuratelą Cinémathèque Française and the Istituto Luce Cinecittà.

Źródło: http://www.arapacis.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?