Za złamanie przymusowej kwarantanny domowej przez osoby, które przeszły pozytywnie test na koronawirusa grozi obecnie we Włoszech kara do pięciu lat więzienia. Zostaną one oskarżone o narażanie zdrowia i życia publicznego.

Poza tym osoby przebywające na ulicach bez udowodnienia ważnej przyczyny otrzymają mandat w kwocie od 400 do 3.000 euro. Jest to spory wzrost w stosunku do uprzedniej kwoty 206 euro.
Środki te są oczywiście związane z ciągłym przyrostem zakażeń i zgonów związanych z epidemią koronawirusa.

Działania te są wprowadzane na podstawie specjalnego dekretu wprowadzającego stan wyjątkowy z datą do 31 lipca. Premier Conte zapowiedział w orędziu, że Włosi nie pozostaną w swoich domach aż tak długo. Decyzje będą dopasowywane na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji.

Italian Prime Minister Giuseppe Conte (R) and Health Minister Roberto Speranza (L) during a reports to the Italian Senate by Italian Premier about the measures taken to counter the spread of the Coronavirus in Italy, Rome, Italy, 26 March 2020.
ANSA/ALESSANDRO DI MEO

Łączna liczba osób zainfekowanych koronawirusem we Włoszech na dzień 26 marca 2020 wynosi 80.539. Z tej liczby 10.361 osób wyzdrowiało, a 8.165 osób zmarło.

A tutaj niesamowite nagranie poklatkowe pokazujące opustoszałe ulice Rzymu. Widok jest niezwykły, gdyż miejsca te zwykle są bardzo, bardzo zatłoczone.

Źródło i fot.: www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?