Restauracje dla rodzin z dziećmi

Dzieci są mile widziane w większości restauracji w Rzymie (chyba, że jest to wyjątkowo droga i ekskluzywna knajpa). Włosi to rodzinny naród, chodzenie do restauracji całą rodziną to normalna rzecz. W lokalach znajdziemy specjalne miejsca do przewijania pieluch, krzesełka dla dzieci i oczywiście dania, takie jakie lubią maluchy. A my polecamy takie miejsca jak: Da Augusto, Cacio e Pepe czy Antica Enoteca. Ponieważ pizza i makaron to ulubione dania dzieci, jest prawie pewne, że dzieciom będą smakować dania.

Hotele

Zazwyczaj rodzinom z dziećmi zaleca się zatrzymać w apartamentach, a nie w hostelach. W apartamencie mamy do dyspozycji kuchnię, naczynia, często łóżka dziecięce i więcej niż jedno pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem są też rodzinne hostele. Polecamy stronę www.hostele.pl. Warto sprawdzić też połączenia komunikacyjne na lotnisko i pobliskie stacje metra czy przystanki tramwajowe i autobusowe. To bardzo ułatwi poruszanie się po mieście.

Poruszanie się po mieście

Zatłoczone ulice Rzymu z pojazdami zaparkowanymi w każdej możliwej szparze i wąskie chodniki nie oznaczają automatycznie, że nie da się przejechać przez Rzym wózkiem. Ponadto z wózkiem bez problemu można wsiadać do komunikacji publicznej.

A więc wiemy już sporo i ruszamy na podbój Rzymu całą rodziną!


fot. http://www.walksinsiderome.com/

Źródło: www.lonelyplanet.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?