rodzinne wakacje w Rzymie? Dlaczego nie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania: gladiatorzy, parki i lody!

Główne atrakcje Rzymu to spora przygoda dla dzieci: Koloseum i jego historia walk gladiatorów, zwierząt na scenie, katakumby gdzie potajemnie spotykali się pierwsi chrześcijanie i mnóstwo innych, wszystkie dalekie od nudnego zwiedzania. Całe historyczne centrum usiane jest placami z fontannami, co samo w sobie stanowi miły widok i cieszy dzieci w każdym wieku. No i jedzenie: spaghetti i pizza oraz lody. Jakie dziecko powie nie takiemu menu? 🙂
Colosseum-2003-07-09

Gladiatorzy, cesarze i antyczne świątynie
Koloseum, największy antyczny stadion sportowy. Budowla ciągle zachowana i przepełniona historią. Wystarczy sobie wyobrazić, co się działo na arenie. Przypomnijmy jedynie dzieciom, by nie mazały po murach. Czeka za to surowa finansowa kara.

Rzut kamieniem od Koloseum jest Wzgórze Palatyńskie. Tu można odpocząć, zaczerpnąć powietrza i obejrzeć ruiny cesarskich pałaców. Jest to też znakomite miejsce na piknik.
No i Panteon. Jego ogrom i wiek fascynują wszystkich. I dużych i małych.

Parki, place i fontanny

Dobrym sposobem na spędzenie popołudnia z dziećmi w Rzymie jest zabranie ich do parku przy willi Borghese. Znajdują się one na północ od centrum i niegdyś stanowiły ogrody posiadłości rodziny Borghese. Po parku można przemieszczać się na elektrycznym rowerze 4-osobowym (jest wypożyczalnia) albo popływać łódką po jeziorze. W parku jest również Zoo! Nazywa się Bioparco i zajmuje powierzchnię 18 ha.
rome kids 1

Place Rzymu to coś co wyróżnia Rzym na tle innych stolic. Mnóstwo miejsca a do tego fontanny i niesamowite rzeźby. To przyciąga dzieci. Na Campo de Fiori organizowany jest targ sprzedający pamiątki i jedzenie. Na Piazza Farnese znajdziemy dwie wielkie granitowe wanny z Terme di Caracalla.

Fontanny rzymskie to zupełnie inna historia. Można się napić wody, można się ochłodzić, podziwiać, odpocząć.

Muzea z dziećmi i bez dzieci
Explora to jedyne muzeum w Rzymie skierowane w całości do dzieci. Do atrakcji należy: mini supermarket i bank. Dla starszych dzieci idealny jest Palazzo Valentini – podziemne stanowiska archeologiczne z aranżacją pozwalającą poczuć się jakbyśmy cofnęli się o 2.000 lat.

Inną opcją jest pozostawienie dzieci pod okiem wykwalifikowanego opiekuna i wypad do muzeum. Albo zwiedzanie pod opieką przewodnika, który pokaże nam Rzym z punktu widzenia rodzin z dziećmi. Specjalne firmy oferują takie atrakcje jak zwiedzanie z grą miejską i wypad na lody.

Katakumby

Wejście do podziemi podczas rzymskiego lata to znakomity sposób na ochłodzenie. Katakumby to nie tylko pomieszczenia, ale cały system korytarzy. Rekomendowane raczej dla starszych dzieci i nastolatków.
rome kids 2

Zwiedzanie okolic Rzymu

Jeziora Bracciano oraz Albano. Plaże, pływanie, łódki, słońce. Wszystko to zaledwie 20 minut pociągiem z Rzymu.
rome kids 3

Ostia Antica – zrujnowany antyczny port, willa cesarza Hadriana. Willa d’Este. To inne godne polecenia miejsca.

Źródło: http://www.lonelyplanet.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?