Od czwartku 23 czerwca 2022 na turystów w Rzymie czeka zupełnie nowa atrakcja – wycieczki busem wyposażonym w wirtualną rzeczywistość. Ta technologia pozwoli uczestnikom zobaczyć w 3D Rzym sprzed 2 tysięcy lat. Siedząc wygodnie w autobusie, można obejrzeć najważniejsze miejsca starożytnego Rzymu.

Okna busa są wyposażone w wyświetlacze OLED, dzięki którym można oglądać widok faktyczny i nałożony na niego obraz zrekonstruowanego Rzymu sprzed 2 tysięcy lat wraz z jego najważniejszymi zabytkami: Koloseum, Palatynatem czy Circus Maximus. Całość została przygotowana w ścisłej współpracy z archeologami. Pasażerowie mogą podczas jazdy także porównywać dzisiejszy Rzym widziany za oknem z rekonstrukcją miasta sprzed dwóch tysiącleci.

Bus będzie kursować codziennie w godzinach 16:20-19:40 z Piazza della Madonna di Loreto koło Kolumny Trajana. Konieczna jest rezerwacja. W autobusie jest 16 miejsc. Bilety można kupić online lub w biurze koło Kolumny Trajana. Wycieczka trwa pół godziny i jest dostępna w języku włoskim i angielskim.

Źródło: https://vrbusroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?