W ostatni piątek, 11 marca 2022 roku, sąd administracyjny (TAR) regionu Lacjum ogłosił swoją decyzję w sprawie skargi złożonej przez grupę 127 pracowników sektora publicznego. Są to pracownicy sektora obrony, prawnego, porządkowego, zdrowia i edukacji.

Grupa pracowników sprzeciwiła się oficjalnie obowiązkowi szczepienia przeciw COVID-19 oraz wstrzymaniu wypłaty dla osób, które odmówią poddania się szczepieniu.

Sąd oddalił tę grupową skargę, argumentując, że rząd ma prawo zawieszenia wypłaty dla pracowników sektora publicznego, którzy odmawiają poddania się szczepieniom.

Jak wygląda obecna sytuacja wyszczepienia we Włoszech? Na ten moment we Włoszech ok. 4,6 mln osób mogących się zaszczepić, nie poddała się temu szczepieniu. W tej grupie jest 1,5 mln dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat oraz 1,2 mln osób w wieku powyżej 50 lat, dla których szczepienie jest obowiązkowe.

38 mln Włochów jest zaszczepionych trzema dawkami szczepionki, a 49,5 mln osób dwoma. Przekłada się to na poziom wyszczepienia 83,6%.

Źródło: https://www.ansa.it/
Fot. Agencja Informacyjna ANSA

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?