Włoski premier, Mario Draghi, podpisał dekret, którego mocą większość obowiązujących obecnie obostrzeń, ograniczeń i restrykcji zostaje przedłużona do świąt wielkanocnych, tj. do 6 kwietnia 2021 roku. We wszystkich strefach oznakowanych kolorem czerwonym, czyli o wysokim wskaźniku zakażeń, pozostają zamknięte szkoły, bary i restauracje, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Otwarte są tylko sklepy z podstawowym zaopatrzeniem.

W strefach pomarańczowych, tj. w strefach o średnim wskaźniku zakażeń, bary i restauracje mogą oferować usługę na wynos, a wszystkie sklepy są otwarte. Ludzie mogą poruszać się pomiędzy miejscami zamieszkania a gabinetem lekarskim, miejscem pracy lub w nagłych wypadkach.

W strefach najmniej narażonych na infekcje bary i restauracje mogą być otwarte do godziny 18, sklepy pracują normalnie. Na terenie Włoch jest jeszcze jedna dodatkowa strefa – biała, w której wskaźnik zakażeń jest najniższy. Obecnie należy do niej tylko Sardynia. Czerwone strefy są obecnie dwie, pomarańczowych jest dziewięć, a żółtych osiem.

Zgodnie z najnowszymi informacjami w żółtych strefach od 27 marca 2021 będą mogły otworzyć się kina, teatry i sale koncertowe z zachowaniem ścisłych zasad dystansu społecznego, higieny i rezerwacją biletów wyłącznie online. Do listy miejsc kulturalnych w strefach żółtych mają też dojść muzea, które będzie można odwiedzić w weekendy, a nie tylko jak dotychczas, poniedziałku do piątku.

W całym kraju są jednak ciągle zamknięte baseny, siłownie, stoki narciarskie oraz galerie handlowe. W całych Włoszech obowiązuje również zakaz przemieszczania się pomiędzy regionami, za wyjątkiem sytuacji nagłych, zdrowotnych lub w celach pracy. W całym kraju obowiązuje również godzina policyjna od 22 do 5 rano.

Zgodnie z ostatnimi informacjami komisarza ds COVID-19 Domenico Arcuri zastąpił generał armii Francesco Paolo Figliuolo, fachowiec logistyki, który dowodził włoskimi misjami w Kosowie i Afganistanie.

Źródło: http://www.salute.gov.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?