Jak podaje Włoska Agencja Informacyjna ANSA, gabinet premiera Mario Draghiego w czwartek jednogłośnie przegłosował wprowadzenie obowiązkowego paszportu covidowego we wszystkich miejscach pracy.

Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 15 października i obowiązywać do końca roku.
Wedle wstępnych informacji paszport będzie wymagany od pracowników sektora prywatnego i publicznego oraz wolontariuszy.

Osoby, które stawią się w pracy bez ważnego dokumentu, zostaną zawieszone w czynnościach bez prawa do wynagrodzenia po pięciu dniach.
Pracownicy ryzykują również grzywną w wysokości 600 i 1500 euro.

Ponieważ paszport jest ważny również po wykonaniu testu w kierunku Covid-19, testy mają być dostępne w aptekach po obniżonej cenie.

Rząd zwróci się również o rozszerzenie działania paszportu covidowego na organy władzy państwowej.

Obecnie we Włoszech Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport covidowy, jest niezbędny do podróżowania za granicę, korzystania z pociągów dalekobieżnych, lotów krajowych, uczestnictwa w wielu wydarzeniach kulturalnych, wizyty w barze i restauracji z opcją siedzenia przy stoliku. Również dorosłe osoby, rozpoczynające naukę w szkole, a także ich rodzice,
Tak więc osoby nieszczepione mogą otrzymać krótkoterminową zieloną przepustkę, ale muszą nadal mieć testy na COVID, aby ją odnowić.
Paszport szczepionkowy jest już niezbędny do robienia wielu rzeczy we Włoszech, takich jak podróżowanie za granicę lub szybkie pociągi i loty krajowe, uczestnictwo w niektórych wydarzeniach i możliwość siedzenia przy stoliku w barach i restauracjach.
Każda osoba dorosła, która rozpoczyna naukę lub pracę w szkole, w tym rodzic, muszą posiadać paszport. Obejmuje to również wszystkich studentów i pracowników wyższych uczelni.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?