Włoski rząd zdecydował o otwarciu granic kraju na ruch do i z krajów UE oraz na podróżowanie wewnątrz Włoch pomiędzy poszczególnymi regionami, począwszy od 3 czerwca 2020.

Przekraczanie granic nie będzie związane z obowiązkiem odbycia kwarantanny. Premier Conte podał taką informację w weekend, tłumacząc, że jest o decyzja jest wynikiem obliczonego ryzyka i ostrzegł przed wzrostem zachorowań w związku z otwarciem granic i ruchu turystycznego.

Od poniedziałku 18 maja jest też możliwe podróżowanie bez ograniczeń w obrębie swojego regionu zamieszkania bez konieczności okazywania oświadczenia o konieczności takiego przemieszczania się.

Dekret rządowy zbiegł się w czasie ze spadkiem ofiar śmiertelnych koronawirusa, których liczba osiągnęła 153 w sobotę 16 maja i jest to najniższa liczba od 9 marca 2020, dnia kiedy ogłoszono narodową izolację.
Łącznie od momentu wybuchu w lutym pandemii zmarło aż 31.600 obywateli Włoch. Jest to trzeci najwyższy wynik na świecie, po USA i Wielkiej Brytanii.

Data 18 maja 2020 to także dzień ponownego otwarcia barów, restauracji, muzeów, salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz kościołów – wszystko na nowych specjalnych zasadach i z wieloma restrykcjami.

Źródło: ansa.it
fot. CC BY-SA 1.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75930

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?