Włoski rząd ogłosił w środę, że nie zamierza przedłużać trwającego obecnie stanu zagrożenia epidemiologicznego, który nałożony jest do 31 marca 2022. Premier Mario Draghi ogłosił wczoraj, że celem jest otwarcie całego życia, tak szybko, jak będzie to możliwe.

Stan zagrożenia został wprowadzony we Włoszech 31 stycznia 2020 roku.

Już od przyszłego wtorku, od 1 marca, Włochy rozluźniają zasady wjazdu do swojego kraju. Podróżni z krajów UE mogą podróżować do Włoch bez konieczności odbywania kwarantanny.

Osoby z krajów spoza UE nie będą już musieli okazywać zarówno dowodu zaszczepienia oraz negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19, by przekroczyć granicę Włoch.

Rozluźnienie restrykcji covidowych we Włoszech pozostaje w koordynacji z rozluźnieniem ich w innych krajach Unii Europejskiej.

Obowiązek wykonania testu pozostanie obowiązkowy dla osób niezaszczepionych oraz zaszczepionych szczepionkami nieuznawanymi przez Europejską Agencję Leków (EMA), np. szczepionką Sputnik.

W planach rządowych jest m.in. otwarcie bez ograniczeń rozrywek sportowych i innych, likwidacja kwarantanny szkolnej, obowiązku noszenia maseczek FFP2 w klasach.

Źródło: https://twitter.com/Palazzo_Chigi?s=20&t=24bm2vqcS5Fj5NXRUJ0iXA

Fot. By Ank Kumar – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=102732621


CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?