Prezydent Putin odwiedzi Rzym w czwartek 4 lipca 2019. Wizyta jest oficjalną wizytą państwową. Władimir Putin przyleci do Rzymu na zaproszenie włoskiego premiera Giuseppe Conte.
Wizyta dotyczyć będzie kluczowych kwestii w stosunkach włosko-rosyjskich oraz szeroko zakrojonej polityki międzynarodowej.

Poza spotkaniem z premiere Conte, Władimir Putin ma zaplanowane spotkanie z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą oraz z papieżem Franciszkiem.

Będzie to pierwsza wizyta Władimira Putina we Włoszech od roku 2015, kiedy to odwiedził on wystawę World Expo w Mediolanie i w sumie 11 wizyta przywódcy Rosji od kiedy objął władzę w roku 2000.

Oficjalna wizyta głowy państwa wiąże się oczywiście z licznymi utrudnieniami w ruchu drogowym w centrum Rzymu, wyznaczeniem stref bez przejazdu oraz specjalnymi środkami bezpieczeństwa wokół hotelu St Regis w okolicach Piazza Repubblica, Palazzo Chigi, Palazzo Madama i Via della Conciliazione przy Watykanie.

Źródło: https://www.muoversiaroma.it/it#sthash.xPBicmeG.dpbs
fot. Władimir Putin i Silvio Berlusconi, 2008. Di Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5444139

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?