Królowa Anglii, Elżbieta II, odwiedziła w zeszłym tygodniu Rzym i Watykan. Królowa przybyła na lotnisko Ciampino prywatnym samolotem. Towarzyszył jej małżonek, książę Edynburga Filip. Królewską parę i świtę powitał brytyjski ambasador w Rzymie, przedstawiciele Watykanu i szef protokołu dyplomatycznego Włoch. Królowa zjadła obiad w pałacu Kwirynału z prezydentem Giorgio Napolitano i jego żoną Clio. Po obiedzie królowa udała się do Watykanu na prywatną audiencję u papieża Franciszka. Spotkanie trwało pół godziny, objęło rozmowę i wymianę podarunków.

Królowa Elżbieta podarowała papieżowi ogromny kosz z produktami spożywczymi pochodzącymi z różnych posiadłości królewskich, m.in. miód, jajka, szkocką whisky, cydr i sok ananasowy, galaretki, musztardę, konfitury, herbatniki i tradycyjną herbatę oraz dwie srebrne ramki z fotografiami królowej i księcia Filipa.

Królowa otrzymała w prezencie od papieża Franciszka kopię dokumentu przechowywanego w Watykanie, na podstawie którego w XVII wieku papież Innocenty XI rozszerzył w kościele kult św. Edwarda Wyznawcy, który był przodkiem Elżbiety II. Papież przygotował też podarunek dla prawnuka królowej Elżbiety, księcia Jerzego. Książe otrzymał model kuli ziemskiej wykonany z lapis azuli.

AP_queen_and_pope_mar_140403_16x9_992
fot. ABC News

Źródło: http://www.italianinsider.it, http://www.osservatoreromano.va/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?