Jak donosi agencja informacyjna ANSA, włoska policja pracowała od kilku dni nad opanowaniem wielkiej, nielegalnie organizowanej imprezy tanecznej rave na północ od Rzymu. Wydarzenie odbywało się od zeszłego piątku w okolicach Viterbo, około 80 kilometrów na północ od Rzymu.

Akcja policyjna zakończyła się w czwartek. Na miejscu pozostały góry śmieci i niestety imprezy nie przeżyło kilka osób. W tej chwili mówi się o przynajmniej jednej śmierci wskutek utonięcia w pobliskim jeziorze Mezzano, dwóch gwałtach i trzech poważnych przypadkach śpiączki wskutek przedawkowania alkoholu.

W imprezie wzięło udział około dwa tysiące młodych ludzi z całej Europy.

Zabezpieczono samochody ze sprzętem nagłaśniającym i spisano dane organizatorów, którzy teraz musza zmierzyć się z zarzutami. Początkowo nad wydarzeniem próbowała zapanować policja z Viterbo, jednak wezwano posiłki, ponieważ negocjacje nie przynosiły skutku.

Impreza jest również zmartwieniem dla ekologów: ekosystem wokół jeziora Mezzano jest niezmiernie delikatny, okolice zamieszkuje wiele gatunków dzikich zwierząt i ptaków.

Materiał telewizji RAI na temat wydarzenia

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?