Tanie linie, tanie bilety, niedrogi nocleg i już można „skoczyć” do Rzymu na weekend. To jednocześnie dużo i niedużo czasu. Nie obejrzymy wszystkiego. Może więc zamiast pędzić w pośpiechu od jednego zabytku do kolejnej atrakcji wybierzmy sobie jeden z czterech sposób spędzenia weekendu w Wiecznym Mieście, jaki proponuje nam portal tipsclear?

1. W Rzymie jako turysta

Oglądamy kilka najważniejszych miejsc w Rzymie: Koloseum, Bazylika św. Piotra, Watykan, Panteon. Oglądamy je spokojnie, niespiesznie, siadamy na ławce i doczytujemy dodatkowe informacje z przewodnika lub Internetu.

2. W Rzymie jako Rzymianin

Schodzimy z utartych ścieżek turystycznych i udajemy się na północ miasta, gdzie jest dzielnica Coppedè z budynkami zainspirowanymi sztuką grecką, barokową czy też średniowieczną. Do tego kilka muzeów nie tak zatłoczonych jak te najpopularniejsze. Proponujemy np. muzeum makaronu.
640px-Statue_of_the_fountain_of_frogs

3. W Rzymie jedz jak Rzymianin

Jedzenie to bardzo istotny element włoskiej kultury. W ciągu dnia możesz szukać smakołyków w jednych z licznych delikatesów, zjeść kanapkę na ławce, lody w kawiarni, a wieczorem wizyta w restauracji: pizza albo pasta.

Pizza_al_taglio_(cropped)

4. W Rzymie mów jak Rzymianin

Nie znasz języka włoskiego, a chciałbyś poczuć się bardziej „włoski”? Oto kilka podstawowych zwrotów wraz z wymową, które pozwolą ci na lepszą i przyjemniejszą komunikację w Rzymie.

cześć / dzień dobry – Ciao/Buongiorno (ciał/ błondżiorno)

jak się masz? – Come sta/stai? (komestaj)

dobrze, dziękuję – Bene, grazie (bene, gracje)

proszę – Per favore (per fawor)

dziękuję – Grazie (gracje)

tak– Sì. (si)

nie – No (no)

Źródło: http://www.tipsclear.com/, fot. https://commons.wikimedia.org

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?