Włoskie ministerstwo zdrowia ogłosiło plan kontynuacji obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych oraz zachowania odstępu. Obowiązek noszenia maseczki dotyczy także sklepów i transportu publicznego. Takie informacje przekazał włoskiej agencji informacyjnej ANSA minister zdrowia w dniu 6 sierpnia 2020.

Obowiązek noszenia maseczek ma obowiązywać z pewnością przynajmniej do końca sierpnia. Maseczki, dystans społeczny i częste mycie rąk to główne środki zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Wraz z obowiązkiem noszenia maseczek zostanie utrzymany zakaz działalności klubów nocnych i większych zgromadzeń osób. Są jednak wstępne zapowiedzi poluzowania reguł dla wystaw i targów oraz działalności statków wycieczkowych.

6 sierpnia, w dniu ogłoszenia tych informacji, w całych Włoszech odnotowano 402 nowe przypadki koronawirusa, co jest wzrostem w stosunku do poprzedniego dnia i 396 nowych zakażeń i bardzo znacznym wzrostem w stosunku do 4 sierpnia, kiedy zarejestrowano „jedynie” 190 nowych przypadków. W dniu 7 sierpnia nowych zakażeń było już 552.

Na fotografii włoski minister zdrowia, Roberto Speranza

Źródło: www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?