W tym tygodniu rozpoczął się w Watykanie program szczepień skierowany do osób w kryzysie bezdomności skupionych wokół Placu św. Piotra.
Jak podało biuro prasowe Watykanu, rozpoczął się program szczepień dla osób bezdomnych. Obecnie zaszczepiona jest już pierwsza grupa licząca 25 osób. Znaleźli się w niej obywatele Włoch, Rumunii i Gruzji, wszyscy w wieku powyżej 60 lat.

W najbliższych dniach szczepienia obejmą kolejne osoby bezdomne.

Program szczepień zbiegł się w czasie z informacją o bezdomnym mężczyźnie, który zmarł na Placu św. Piotra w nocy. Jest to już 10 osoba bezdomna, która zmarła w ciągu ostatnich trzech miesięcy w Rzymie. Carlo Santoro ze Wspólnoty Sant’Egidio poinformował włoską agencję informacyjną ANSA, że mężczyzna zmarł albo wskutek wychłodzenia albo na atak serca.

Watykan rozpoczął swój program szczepień 13 stycznia 2021. W pierwszej kolejności zaszczepiono personel medyczny oraz osoby w podeszłym wieku. Zaszczepił się papież Franciszek, a także emerytowany papież Benedykt XVI. Papież Franciszek zachęcał w wywiadzie udzielonym telewizji do udziału w szczepieniu, określając to jako „moralny obowiązek” każdej osoby.

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?