Wpływy z turystów przybywających z zagranicy do Włoch zmniejszyły się w samym sierpniu 2020 o niemalże 70%. Jest to ogromna strata w porównaniu do ubiegłych lat i przekłada się na kwotę ok. 2 miliardów euro. Takie dane przekazał w rozmowie z agencją informacyjną ANSA dyrektor instytutu badań Demoskopika, Raffaele Rio.

Cała sytuacja związana jest oczywiście z trwającą w tym roku epidemią COVID-19. Pracę w przemyśle turystycznym i związanym z usługami turystycznymi utraciło już ok. 220.000 osób, przyszłość 50.000 firm żyjących z turystyki trzyma się na włosku.

Raffaele Rio podaje dla porównania dane z roku ubiegłego, kiedy to w samym miesiącu sierpniu ponad 5 mln turystów z zagranicy wybrało Włochy na cel swojego urlopu, co przełożyło się na wydanie przez nich około 4 mld euro, m. in. na 37 mln noclegów w hotelach i innych miejscach noclegowych. W tym roku spadek wynosi w sierpniu ok. 70% w stosunku do roku ubiegłego. Turystów jest mniej o 3,6 mln a kwota jaką goście pozostawili spadła niemal o 2 mld euro.

Źródło: https://www.ansa.it/
Fot. Plaża w Alghero, Sardynia, autor: Andrea Pavanello, Milano, https://commons.wikimedia.org/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?