W poniedziałek 18 maja 2020 w Rzymie zaczyna się kolejna faza powrotu do normalności, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Od poniedziałku po trwającej 2 miesiące przerwie będzie można iść do fryzjera, kosmetyczki, barbera, muzeum, baru, czy restauracji, a także do kościoła.

Jak donosi włoska agencja informacyjna ANSA w rzymskich kościołach trwa właśnie wielkie czyszczenie i dezynfekcja. W prace zaangażowana jest włoska armia, której zadaniem jest wyczyszczenie co najmniej 337 parafii na terenie stolicy Włoch.

Miłośnicy kultury mogą wybrać się do muzeum. Niezbędna jest rezerwacja i zakup biletu online, a muzea zachęcają gości do korzystania z aplikacji w telefonie jako przewodnika po muzeum.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne muszą ograniczyć liczbę klientów, a ci muszą zachować minimalny odstęp 2 metrów pomiędzy sobą. Konieczna jest częsta dezynfekcja rąk, wszystkich sprzętów i wyposażenia. Obowiązkowe jest noszenie maseczki, zarówno przez klientów, jak i pracowników. Zabiegi kosmetyczne muszą odbywać się w zamkniętych boksach, osoby wykonujące zabiegi powinny nosić dodatkową ochronę twarzy, np. przyłbice. Salony muszą być wietrzone naturalnym obiegiem powietrza, niewskazane jest używanie nagrzewaczy powietrza czy urządzeń klimatyzacyjnych.

Nie będą jeszcze otwarte sauny, łaźnie tureckie czy jacuzzi.

W ograniczonym zakresie zostaną otwarte bary, restauracje i kawiarnie. Data 18 maja 2020 wyznacza początek powrotu do pracy także wielu innych biznesów.

Źródło: https://www.ansa.it/
fot. By jimmyweee – Roma, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26287286

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?