Turyści odwiedzający Rzym dziś i jutro mogą czuć się zawiedzeni i zaskoczeni, jeśli w planach mieli pamiątkowe zdjęcie pod fontanną di Trevi. Dzieje się tak, ponieważ w fontannie nie ma wody. Na szczęście chodzi tylko o prace porządkowe i woda wróci do zabytkowej fontanny już w najbliższy piątek.

Miasto zaplanowało konieczne prace porządkowe – czyszczenie i konserwację ze względu na konieczność ich wykonania i wiek zabytku. Fontanna jest barokowa i ma prawie 250 lat. W latach 2014-2015 została poddana restauracji, sponsorowanej przez dom mody Fendi.

Jednak lata płyną, fontanna jest zabytkiem, który mają w planach obowiązkowo wszyscy odwiedzający Rzym. Nie wszyscy wiedzą, jak należy się zachowywać przy zabytku i coraz to dochodzi do ekscesów w rodzaju jedzenia i brudzenia przy fontannie, bójek, śmiecenia, czy nawet kąpieli i moczenia stóp, co jest surowo zakazane i obarczone karą wysokiej grzywny.

Miasto Rzym ma w planach wprowadzenie ograniczeń w dostępie do fontanny di Trevi. Póki co jednak czekamy, aż fontanna z powrotem zostanie napełniona wodą.

Źródło: https://www.repubblica.it/, fot. pl.wikipedia.org

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?