W sieci krąży wideo, na którym widać jak dwie osoby sprowadzają elektryczne hulajnogi po zabytkowych Schodach Hiszpańskich. Jedna z osób z niewiadomych powodów postanawia spuścić pojazd luzem w dół po schodach. Na materiale wideo widać, jak hulajnoga z hukiem obija się o schody, spadając na sam ich dół. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek.

Inews24

Całe zajście zostało sfilmowane przez przechodniów. Kierujący hulajnogami zostali zidentyfikowani i ukarani. Sprawcą zniszczeń okazała się 28-letnia turystka z USA. Para została ukarana mandatami po 400 euro dla każdego z osobna oraz czasowym zakazem zbliżania się do zabytku.

Wartość wyrządzonych szkód została wyceniona na 25 tysięcy euro. Przypomnijmy, że w 2015 roku Schody Hiszpańskie przeszły gruntowny remont, na który pieniądze w kwocie 1,5 mln euro wyłożył włoski dom modowy Bvlgari.

Wydarzenie miało miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak turysta z Arabii Saudyjskiej zjechał Maserati po Schodach Hiszpańskich.

Pandemia traci na sile, zaczyna się szczyt sezonu urlopowego i Rzym mierzy się z falą turystów, jakiej nie widział od przynajmniej dwóch lat.

Źródło: Inews24

Fot. By CAPTAIN RAJU – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=103681578

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?