Morał z tej historii jest taki, że przed zamówieniem posiłku w restauracji należy dokładnie przeczytać menu i cennik. Tego najwyraźniej nie zrobiła dwójka turystów z Japonii, którzy ku swojemu zdziwieniu otrzymali do zapłaty rachunek w wysokości 429,80 euro za zamówienie w restauracji Antico Caffè di Marte, które obejmowało spaghetti al cartoccio di pesce z wodą oraz obowiązkowy napiwek w kwocie … 80 euro. Można by pomyśleć, że popsuła się kasa i źle postawiła przecinki w cenach, ale nie. Okazuje się, że turyści padli ofiarą oszustwa, ponieważ właściciel po nagłośnieniu całej sprawy nie przyznaje się do błędu, lecz broni poprawności rachunku.

Właściciel tłumaczy w rozmowie z gazetą Il Messaggero, że ceny w jego restauracji są „przejrzyste”, menu jest skonstruowane w jasny sposób, a napiwek jest obowiązkowy. Ponadto dodał, że ryba jest świeża, klient wybiera rybę przy kontuarze, ryba jest ważona i wówczas przygotowywana.

Oburzeni turyści opublikowali rachunek z restauracji w mediach społecznościowych i sprawa stała się głośna. Nie jest to niestety pierwszy przypadek związany z tą restauracją. Podobne doniesienia zdarzały się już w przeszłości.

Do zdarzenia doszło 4 września 2019 w barze-restauracji Antico Caffè di Marte przy Via Banco di S. Spirito w centrum Rzymu.

Czytajmy cenniki w restauracjach!

Źródło i fot.: https://www.ilmessaggero.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?