Internazionali BNL d’Italia to najważniejszy włoski turniej tenisowy, będący zarówno wydarzeniem rozgrywanym w ramach ATP Tour Masters 1000, jak i wydarzeniem Premier 5 w ramach WTA Tour. 79. edycja turnieju, który w tym roku obchodzi 92-lecie, odbywa się jak zwykle na ceglanych kortach monumentalnego kompleksu Foro Italico – w miejscu o wielkim uroku.

Turniej ma formułę „imprezy łączonej”, z rozgrywkami mężczyzn i kobiet, które są rozłożone na okres dziewięciu dni. IBL jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów w świecie tenisa.

W związku z poluzowaniem restrykcji, które obowiązywały w ubiegłych latach w związku z pandemią koronawirusa, w tym roku zagwarantowana jest możliwość 100-procentowego wykorzystania stadionu i miejsc dla publiczności. Na trybunach największego kortu – Campo Centrale (wybudowanego w latach 2008–2010) – może usiąść 10 500 widzów.

Rozgrywki zaplanowane są na okres 2-15 maja 2022.

Foro Italico (znany wcześniej pod nazwą Foro Mussolini) to kompleks sportowy w Rzymie. Całość obejmuje m.in. obiekty przeznaczone do gry w piłkę nożną (w tym Stadio Olimpico, włoski stadion narodowy), tenisa ziemnego (Stadio del tennis di Roma) i pływania (Complesso natatorio del Foro Italico). W Foro Italico odbywają się również koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne.

Na zdjęciu tytułowym posągi, które można podziwiać w kompleksie Foro Italico.

Źródło: http://www.turismoroma.it/

Fot. Di antmoose – Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=432712

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?