Międzynarodowy turniej tenisowy Internazionali di Tennis BNL d’Italia odbędzie się w Rzymie w tym roku później, niż planowano. Pierwotny termin w maju został przesunięty na wrzesień ze względu na epidemię koronawirusa. Nowy termin ustalono na 14-21 września 2020 przy udziale zredukowanej liczby publiczności.

Jednak włoskie ministerstwo zdrowia zdecydowało, że 77 edycja turnieju co prawda odbędzie się w planowanym na wrzesień terminie, ale bez udziału publiczności. Decyzja spotkała się z krytyką ze strony przewodniczącego włoskiej federacji tenisowej. Angelo Binaghi stwierdził, że to spore i niemiłe zaskoczenie, i że gdyby federacja wiedziała o tym zamiarze, zaplanowałaby zorganizowanie turnieju w innym mieście, przy mniejszej ilości widzów, która pozwalałby na zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku turniej Internazionali di Tennis BNL d’Italia przyciągnął aż 220.000 gości. W tym roku w turnieju wezmą udział wszyscy gracze ze szczytu listy najlepszych tenisistów świata. Prawie wszyscy, bo nie przyjedzie Roger Federer, który poddał się operacji kolana. Wśród graczy znaleźli się Djokovic, Nadal, Thiem, Medvedev, Tsitsipas i Zverev, a także Włosi Matteo Berettini i Fabio Fognini. Wśród pań o puchar zawalczą Serena Williams, Simona Halep, Karolina Pliskova, Sofia Kenin, Elina Svitolina i Naomi Osaka.

Gracze, którzy przybędą na turniej do Rzymu z USA otrzymują specjalne pozwolenie na występ w zawodach bez konieczności odbycia kwarantanny.

Źródło: https://www.internazionalibnlditalia.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?