Tom Cruise zjawi się w Rzymie, jednak nie na wakacjach, lecz w pracy. Jego ekipa filmowa odwiedzi Rzym wiosną, aby nakręcić sceny do nowego filmu z udziałem Toma Cruise’a pod roboczym tytułem „Lybra”. Ekipa filmowa gwiazdora spędzi w Rzymie 40 dni, w tym czasie nakręcone zostaną sceny m.in. na Piazza Navona, Piazza Venezia, na małych uliczkach w dzielnicy Monti i prawdopodobnie na Piazza di Spagna. Zdjęcia ruszają w połowie marca.
W planach są także sceny efektów specjalnych i pościgi samochodowe w centrum Rzymu. Brzmi to jako utrudnienie dla mieszkańców i turystów odwiedzających Rzym, ale miasto otrzyma za każdy dzień udostępniania swoich plenerów kwotę 200.000 euro.

Jest to już trzeci ważny pobyt Toma Cruise’a w Rzymie. Po raz pierwszy aktor pojawił się w Wiecznym Mieście by nakręcić sceny do swojego filmu „Mission Impossible 3” w roku 2005 (m.in. pamiętna scena pościgu po Tybrze). Rok później wrócił do Rzymu w bardziej prywatnych sprawach, a mianowicie na swój własny ślub z aktorką Katie Holmes w Bracciano.

Obecnie planowany pobyt związany jest ze spekulacjami, czy projekt pod roboczą nazwą „Lybra” nie jest przypadkiem filmem „Mission Impossible 7”. W tym filmie u boku Cruise’a mają zagrać m.in. Rebecca Ferguson i Hayley Atwell.

W Rzymie kręconych było wiele filmów, w tym wielkich produkcji międzynarodowych, jak np. „Zoolander 2”, „Zakochani w Rzymie” Woody’ego Allena, czy „Spectre”, czyli film o przygodach Jamesa Bonda z roku 2014. Nie można także zapomnieć o filmach takich jak „Kod Da Vinci” z Tomem Hanksem i Audrey Tautou, „Utalentowany Pan Ripley” z Mattem Damonem, „Jedz, módl się, kochaj” z Julią Roberts i Javierem Bardem, czy „Gangi Nowego Yorku” z Leonardo DiCaprio i Danielem Day-Lewisem.

Źródło: www.wantedinrome.com
fot. Von Gage Skidmore, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80710685

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?