Włoskie ministerstwo zdrowia podwyższyło limit wiekowy dla szczepionki marki AstraZeneca do 65 lat. Dotychczas ta brytyjska szczepionka była dopuszczona do użytku na osobach do 55 roku życia.

We Włoszech będzie można szczepić nią osoby w wieku od 18 do 65 lat. Zmiana i podwyższenie granicy wiekowej spowodowane są nowymi ustaleniami naukowymi opartymi na badaniach potwierdzających jej wysoką skuteczność. Takie same są także zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Wcześniej Włoska Agencja Leków, czyli AIFA, zalecała wykorzystanie brytyjskiej szczepionki dla młodszych osób, tj. dla osób do 55 roku życia z tego względu, że badania były przeprowadzane na grupie młodszych osób. Włoskie ministerstwo zdrowia stoi obecnie na stanowisku, by szczepionkę firmy BionTech/Pfizer w pierwszym rzędzie stosować dla osób w wieku powyżej 80 lat lub z chorobami współistniejącymi, a szczepionkę AstraZeneca dla osób młodszych pracujących w kluczowych zawodach, jak szkoły czy policja. Zgodnie z nowymi zaleceniami do grupy kluczowych zawodów zakwalifikują się osoby powyżej do 65 roku życia, jak np. nauczyciele, których wiek we Włoszech często dochodzi do 65 lat.

Źródło: https://www.thelocal.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?