W ramach obchodu Sylwestra i Nowego Roku miasto Rzym przygotowało wiele atrakcji. Jedną z nich jest Festa di Roma, czyli program darmowych koncertów, występów, pokazów filmowych i dj-skich w różnych lokalizacjach miasta. Wszystko zaczyna się o godzinie 21:30 i potrwa dobę, czyli do tej samej godziny 1 stycznia 2018.

Obchody Sylwestra, czyli Capodanno, rozpoczną się podświetleniem budynków na wzgórzu palatyńskim. Będzie to pierwsza taka uroczystość od 13 lat. Tam również odbędzie się pokaz fajerwerków i muzyka serwowana przez DJ-ów.

Między godziną 3 a 7 w nocy, w oczekiwaniu na pierwszy wschód słońca w 2018 roku miasto organizuje w Teatro India pokazy filmowe i występy aż do świtu. O godzinie 7:00 przy Ponte della Scienza przy Gazometro w Ostiense zagra słynny pianista jazzowy Danilo Rea.

Jeśli ktoś chciałby spędzić ten czas bardziej aktywnie, może pobiec w maratonie We Run Rome. Jest to już siódma edycja wydarzenia sportowego. Początek 31 grudnia w godzinach 14-18 przy łaźniach Karakalli. W Nowy Rok zaś można wykonać tradycyjny skok z wysokości 17 metrów do Tybru z Ponte Cavour.

base-slide-per-animazione_2

fot. http://www.lafestadiroma.it/
Źródło: http://www.060608.it, http://www.lafestadiroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?