Jak podaje agencja informacyjna ANSA, zgodnie z danymi włoskiego stowarzyszenia hotelarzy Federalberghi szacuje się, iż 5,2 miliona Włochów będzie przebywać poza domem na urlopie podczas długiego weekendu związanego ze świętem narodowym 6 stycznia, czyli W święto Trzech Króli.

Święto Trzech Króli, czyli Objawienie Pańskie (inaczej Epifania) jest ważnym elementem kościelnego kalendarza oraz świętem narodowym i dniem wolnym od pracy we Włoszech. Ponieważ w tym roku święto wypada w piątek, tworzy się długi weekend.

We Włoszech święto zwane jest też La Befana, co wskazuje na jego związek z folklorem. Nazwa wiąże się z postacią Befany (która to nazwa pochodzi od słowa Epifania), staruszki na miotle (czasem uważanej za czarownicę), która w nocy z 5 na 6 stycznia przynosi dzieciom np. do wywieszonych skarpet prezenty (jeśli były grzeczne) lub bryłę „węgla” (tak naprawdę czarnego cukierka) za to, że nie były grzeczne w ciągu roku. Legenda o niej mówi, że po tym, jak przegapiła okazję, by wraz z biblijnymi trzema królami przynieść prezent Dzieciątku Jezus, teraz tej nocy przynosi prezenty innym dzieciom.


Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?