Rzym i całe Włochy świętują Boże Narodzenie w lockdownie wprowadzonym przez rząd na terenie całego kraju na 10 dni. Izolacja ma zapobiec coraz szybszemu rozprzestrzenianiu się pandemii.
Cały kraj znalazł się w czerwonej strefie na okres dwóch tygodni za wyjątkiem 4 czterech dni roboczych. Nieczynne są bary, restauracje i sklepy sprzedające artykuły inne, niż pierwszej potrzeby. Ludzie mogą opuszczać domy tylko w sprawach istotnych. W cztery dni pomiędzy świętami a początkiem nowego roku obowiązuje strefa pomarańczowa. Sklepy będą otwarte, można się przemieszczać, ale bary i restauracje są nieczynne, można w nich tylko zamawiać z dowozem.

Pierwsza część lockdownu zakończyła się w niedzielę 27 grudnia. Obecnie kraj znajduje się w strefie pomarańczowej do czwartku. Od Nowego Roku ponownie obowiązuje strefa czerwona i wszystkie związane z nią obostrzenia.

Co z odwiedzinami? Do innego domostwa w odwiedziny mogą udać się maksymalnie 2 dorosłe osoby ze swoimi dziećmi w wieku do 14 roku życia. Odwiedziny w takiej formie mogą mieć miejsce w strefie pomarańczowej i czerwonej.

Nie można jednak przemieszczać się pomiędzy regionami kraju, wyjątek stanowią przyczyny związane ze zdrowiem, albo konieczność np. zaopiekowania się inną osobą. Zakaz ten obowiązuje aż do 6 stycznia 2021 roku.

Źródło i fotografia: https://www.ansa.it

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?