City wants commuters to leave their cars at home

Władze miasta Rzym ogłosiły swój doroczny plan dla ruchu samochodowego i transportu publicznego na okres przedświąteczny i świąteczny. Co czeka mieszkańców Rzymu i turystów odwiedzających stolicę Włoch w tym okresie? Wprowadzony zostanie bezpłatny autobus, pięć nowych elektrycznych minibusów, które dołączą do obsługi darmowej linii dla robiących zakupy, Linea, która obsługuje strefę sklepów w centrum w okolicach Bożego Narodzenia.
Autobusy będą kursować codziennie aż do 10 stycznia w godzinach 10:30 do 19:30, za wyjątkiem Wigilii, 24 grudnia, kiedy kursować będą do godziny 18.

Trasa zaczyna się i kończy przy Piazzale delle Canestre w parku Villa Borghese, kolejny kurs co 15 minut. Autobusy obsługują główną strefę zakupową wokół Via del Corso i Via Cola di Rienzo w Prati. Przystanku ulokowane są przy głównych parkingach, stacjach metra i przystankach autobusowych. Tak więc z dalszych miejsc można dojechać własnym autem lub komunikacją miejską i przesiąść się wygodnie w bezpłatny autobus, który dowiezie nas na zakupy.

Oczywiście wiąże się to z ograniczeniem ruchu samochodowego. Strefa ograniczenia (ZTL) będzie dotyczyć centrum, łącznie z Trydentem – w dniach 14 grudnia (niedziela), 21 grudnia (niedziela) i 6 stycznia (Trzech Króli) od 14:00 do 18:00 i w pozostałe dni tygodnia w godzinach 6:30-20:00.

Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów w rejonie centrum.

Christmas-rome_2059170b
fot. www.telegraph.co.uk

Źródło: http://www.muoversiaroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?