Stoki i tereny narciarskie na terenie Włoch miały zostać otwarte dla gości 15 lutego 2021. Takie były nieoficjalne informacje płynące z kręgów zbliżonych do rządu. Jednakże w międzyczasie nastąpiła zmiana rządu spowodowana rezygnacją premiera Giuseppe Conte i nowy rząd pod przywództwem Maria Draghi postanowił wydłużyć okres zamknięcia stoków do 5 marca 2021.

Nowy minister (i dotychczasowy) zdrowia Roberto Speranza poinformował, że tereny narciarskie pozostają nieczynne po konsultacji z komitetem naukowo-technicznym , który doradza rządowi w czasie pandemii. Komitet oraz minister popierają swoją decyzję zmianą warunków epidemiologicznych w związku z pojawieniem się mutacji wirusa COVID-19.

Nowy rząd z Mariem Draghi jako premierem został zaprzysiężony w sobotę 13 lutego. Jesto to 67 gabinet we Włoszech od czasu zakończenia II wojny światowej.
Wśród stanowisk siedem tek ministerialnych zostało w rękach tych samych osób, które kierowały ministerstwami w rządzie premiera Conte. Są to m.in. Luigi Di Maio (ministerstwo spraw zagranicznych), Roberto Speranza (ministerstwo zdrowia) oraz Dario Franceschini (ministerstwo kultury).

Źródło: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?