W historycznym centrum Rzymu otwarto kawiarnię sieci Starbucks. Lokal znajduje się przy małej bocznej uliczce naprzeciwko parlamentu włoskiego w historycznym centrum Rzymu.

Starbucks mieści się w odnowionym dwupiętrowym budynku przy via della Guglia 56 (Piazza Montecitorio). W dzień otwarcia w kawiarni były tłumy – wszyscy przyszli spróbować kawy i drinków kawowych.

Jak kształtują się ceny kawy w kawiarni Starbucks w Rzymie? Najtańszą kawą w menu jest espresso, które w zależności od wielkości kosztuje 1,40 lub 2,80 euro, czyli znacznie więcej niż zwykła cena detaliczna filiżanki kawy w Rzymie, wynosząca od 1 do 1,10 euro.

Za cappuccino i americano musimy zapłacić od 2,50 do 3,50 euro, natomiast Chai Tea Latte to wydatek od 4,50 do 5,50 euro. W ofercie znajdują się również pączki, rogaliki i ciasteczka z czekoladą oraz artykuły Starbucks, takie jak kolorowe kubki i butelki na wodę. Lokal jest czynny codziennie od 9 do 21.

Dwa nowe lokale tej samej sieci mają zostać otwarte w przyszłym tygodniu na głównym dworcu kolejowym Termini (jeden na piętrze, a drugi na parterze).

Od momentu rozpoczęcia działalności we Włoszech w 2018 roku w Mediolanie, firma Starbucks kontynuuje otwieranie nowych lokali w całym kraju, chociaż plany ekspansji zostały opóźnione przez pandemię koronawirusa.

Po Rzymie kawowy gigant planuje udać się dalej na południe, otwierając kawiarnie w Neapolu i Bari. Planowany jest też nowy lokal w Genui, a do końca tego roku powstanie 13 nowych kawiarni Starbucks we Włoszech, co zwiększy ich całkowitą liczbę do 36.

Co Włosi na to, że amerykański gigant mówi im, jak mają pić kawę? Czas pokaże.

Źródło: https://roma.repubblica.it/

Fot. https://www.facebook.com/starbucksitalia

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?