Międzynarodowa, pochodząca z USA sieć kawiarni Starbucks otworzyła pierwszą kawiarnię na terenie obszaru metropolitalnego Rzymu. Gdzie można napić się Frappuccino? W centrum handlowym Castel Romano na południe od stolicy.

Kawiarnia zajmuje powierzchnię 200 metrów kwadratowych, ma stoliki wewnątrz i na zewnątrz.

W kawiarni pracę znalazło 25 osób. Podczas wizyty w Starbucks można skorzystać z darmowego wi-fi. Jest to 16 lokalizacja tej sieci na terenie Włoch.

Otwarcie Strabucksa w Castel Romano nastąpiło dwa lata po wzbudzającej lekkie kontrowersje informacji, że sieć planuje otwarcie kawiarni na terenie Watykanu, w dawnej księgarni Maraldi przy Via dei Bastioni di Michelangelo.

Ten plan został jednak zaniechany, główną przyczyną była pandemia.

Potem jeszcze kursowały informacje, że firma zamierza otworzyć kawiarnię w centrum Rzymu, przy Piazza S. Silvestro. Z tych planów nic nie wyszło. Lokalizacja kawiarni w dość odległym miejscu, w centrum handlowym na obrzeżach Rzymu, była sporym zaskoczeniem.

Firma Starbucks zostałą założona w 1971 roku w USA. W 2018 roku posiadała 27 984 kawiarni w 74 krajach na całym świecie. Swoją pierwszą kawiarnię we Włoszech otworzyła w Mediolanie w 2018 roku.


Źródło: https://www.starbucks.pl/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?