W Rzymie zostały rozdane nagrody David di Donatello. Jest to włoska nagroda filmowa przyznawana od 1956 przez Włoską Akademię Filmową, czyli Accademia del Cinema Italiano i nazywana jest włoskim odpowiednikiem Oscara. Wręczana figurka jest kopią rzeźby Dawid autorstwa Donatella. Od 2006 roku nagroda przyznawana jest w 24 kategoriach. W tym roku zwycięzcą nagród jest film Volevo Nascondermi w reżyserii Giorgio Dritti. Obraz ten zgarnął nagrodę za najlepszy film oraz za najlepszą rolę męską dla Elio Germano.

Gwiazdą ceremonii okazała się jednak zdobywczyni Oscara, Sophia Loren, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki. Sophia Loren otrzymała nagrodę za rolę w filmie La Vita Davanti a Sé (pol. Życie przed sobą) w reżyserii Edoardo Ponti, syna Loren. Loren gra w nim byłą prostytutkę, Madame Rosa, ocalałą z Holocaustu, która opiekuje się dziećmi w swojej dzielnicy i nawiązuje niezwykłą relację z 12-letnim imigrantem z Senegalu. Film można obejrzeć w serwisie Netflix.

86-letnia gwiazda była wyraźnie wzruszona odbierając nagrodę, a towarzyszyły jej owacje na stojąco. Gwiazda odbierając nagrodę powiedziała, że nagrodę powinna dzielić ze swoim partnerem filmowym. młodym aktorem Ibrahima Gueye.

Sophia Loren nie zapowiada wycofania się z branży. Powiedziała, że chce ciągle robić filmy, ponieważ nie może żyć bez kina.

Ceremonia rozdania nagród odbywała się jednocześnie w studio telewizyjnym Fabrizio Frizzi oraz w rzymskiej operze – wszystko ze względu na zachowanie dystansu w związku z pandemią.

Źródło i fot.: www.wantedinrome.com

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?