Włoska diwa kina zostanie uhonorowana przez Muzeum Akademii Filmowej w Los Angeles. Akademia Filmowa przyznaje co roku najbardziej znane nagrody w świecie filmu, znane jako Oscary.

Sophia Loren otrzyma wyróżnienie podczas długo oczekiwanego otwarcia muzeum, które po wielu zmianach terminu, planowane jest na ten tydzień. Aktorka zostanie wyróżniona nagrodą Visionary Award.

Włoska aktorka, która niedawno skończyła 87 lat jest ciągle czynna zawodowo. Niedawno zagrała główną rolę w filmie „Życie przed sobą” (wł.  La Vita Davanti a Sé ). Sophia Loren jest zdobywczynią Oscara za najlepszą rolę kobiecą w filmie La Ciociara (pol. Matka i córka) z 1961 roku w reżyserii Vittorio De Sica. Było to jednocześnie pierwsze takie wyróżnienie dla aktorki za rolę w filmie nieanglojęzycznym.

W czasie swojej kariery wygrała także sześć nagród David di Donatello dla najlepszej aktorki, nagrodę Grammy, pięć specjalnych Złotych Globów, a w roku 1991 zdobyła Oscara za całokształt dorobku. W wywiadach mówi, że nie zamierza jeszcze iść na emeryturę.

Ceremonia zaplanowana jest na 25 września 2021 w Los Angeles.

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?