Szkoły w Rzymie, tak jak na terenie całych Włoch, zostały zamknięte we wczesnej fazie pandemii 5 marca 2020 i nie otworzyły się do końca roku szkolnego 2019/2020.

Przywrócenie zajęć planowane jest na poniedziałek 14 września 2020. Według włoskiego rządu i ministerstwa zdrowia, powrót do nauki w bezpiecznym dla uczniów i nauczycieli środowisku jest priorytetem. Roberto Speranza, szef włoskiego resortu zdrowia, uczestniczył 31 sierpnia 2020 w zorganizowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) konferencji wideo 53 państw i wypowiedział znamienne słowa, że „prawo do zdrowia i prawo do edukacji, muszą iść ramię w ramię”.

Z kolei premier Włoch Giuseppe Conte powiedział włoskiej agencji prasowej ANSA, że rząd centralny prowadzi rozmowy z rządami regionalnymi w kwestii regulacji dotyczących bezpieczeństwa w szkole, transportu szkolnego, zasad zachowania się uczniów, rodziców i nauczycieli oraz innych spraw, które są istotne z punktu widzenia zdrowia i bezpieczeństwa.

Pandemia oczywiście trwa. Przykłady nowych przypadków zachorowań związanych ze szkołami płyną z całego kraju. W północnym regionie Piemontu zamknięto szkołę średnią, która otworzyła się 26 sierpnia 2020 celem zorganizowania lekcji powtórkowych przed rozpoczęciem roku dla uczniów. Szkołą ta już została zamknięta i jest poddawana dezynfekcji, a uczniowie i nauczyciele kwarantannie, po tym, jak jeden z nauczycieli został pozytywnie przebadany na COVID-19.

Podobny przypadek został odnotowany również w Rzymie. W znanej, prywatnej szkole św. Jerzego, zaplanowane na 1 września 2020 otwarcie szkoły zostało przesunięte ze względu na kilka pozytywnych przypadków koronawirusa wśród nauczycieli.

Na zdjęciu premier Włoch, Giuseppe Conte

Źródło i fot.: https://www.ansa.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?