Zarządzeniem burmistrz Rzymu, pani Virginii Raggi, rzymskie parki, cmentarze i zabytkowe wille zostały otwarte dzień wcześniej niż planowano. Przypomnijmy, że burmistrz Rzymu wydała zarządzenie o ich zamknięciu (wraz z zamknięciem szkół) w piątek 13 grudnia 2019. Związane było to z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi.
PArki, zabytkowe wille i cmentarze miały być pierwotnie nieczynne przez trzy dni, od 13 do 15 grudnia, jednak ponieważ pogoda uległa polepszeniu, zamknięcie skrócono. Już 15 grudnia mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się wstępem do tych miejsc.
Prognozy pogody mówiły o wiatrach o prędkości sięgającej nawet 100 km/h i silnych opadach. Ostatecznie skończyło się na silnych opadach i kilku powalonych drzewach.
Źródło:https://www.facebook.com/virginia.raggi.m5sroma/