Władze miasta Rzymu postanowiły w ciekawy sposób uczcić pamięć zmarłego w poniedziałek 6 lipca 2020 słynnego kompozytora Ennio Morricone. Twórca, związany swoim życiem i karierą z Rzymem zmarł w wieku 91 lat. Pomysł polega na tym, że przez cały jeden dzień (data zostanie jeszcze ustalona) na wszystkich stacjach metra, peronach i w wagonach metra będą grane utwory kompozytora.

Burmistrz Rzymu, Pani Virginia Raggi, zaproponowała też nazwanie Auditorium Parco della Musica imieniem Ennio Morricone.

Na swój sposób śmierć Ennio Morricone upamiętnił też Harry Greb, artysta uliczny, który namalował mural z Ennio Morricone na budynku w dzielnicy Trastevere, gdzie mistrz urodził się w roku 1928.

Ennio Morricone był autorem muzyki do ponad 500 filmów, zdobywcą wielu nagród za ścieżki dźwiękowe, laureatem Oscara za całokształt twórczości a także Oscara za muzykę do filmu „Nienawistna ósemka” (2015) w reżyserii Quentina Tarantino. Pracę nad muzyką zaczął w 1946 roku, gdy miał 18 lat. Urodził się i zmarł w Rzymie.

Źródło: https://www.reuters.com/, https://www.agenzianova.com/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?