Stowarzyszenie hotelarzy w Rzymie alarmuje donosząc o stratach w tym sektorze. Wedle danych związku zrzeszającego hotele na terenie Rzymu, sektor hotelarski notuje straty na poziomie 100 mln euro miesięcznie. Strata jest oczywiście związana z epidemią koronawirusa. Takie informacje podał przewodniczący związku, Giuseppe Roscioli.

Ponieważ hotele zostały zamknięte na początku marca, hotelarze mówią już o 200 mln euro strat. Według restrykcji obowiązujących we Włoszech i w Rzymie hotele nie muszą być zamknięte, ale obecnie zamkniętych jest 97% z nich. Związane jest to oczywiście z zakazem podróżowania, z brakiem komunikacji lotniczej i zakazem przekraczania granic.

Sektor hotelarski jest ważną gałęzią włoskiej gospodarki, zatrudnia sporo pracowników. Według danych związku na przymusowym urlopie przebywa obecnie około 150.000 pracowników branży hotelarskiej. Zdaniem Giuseppe Roscioli, branża nie ma szans podnieść się przed wiosną 2021 roku. Wiele z nich nie przetrwa do tego czasu. Złą sytuację mają także rzymskie bary i restauracje.

Na zdjęciu Hotel St. George Hotel w Rzymie, przy via Giulia

Źródło: Corriere della Sera, fot. Wikimedia Commons

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?