Jak podaje włoska agencja informacyjna ANSA Università degli Studi di Roma „La Sapienza” zajął dobre miejsce w rankingu 150 najlepszych uczelni na świecie (Academic Ranking of World Universities (ARWU)), tzw. rankingu szanghajskim.

W porównaniu z rokiem ubiegłym uniwersytet La Sapienza poprawił wynik, ponieważ przeskoczył z miejsc 151-200 do 101-150. Uczelnie z pierwszych miejsc otrzymują indywidualne wyniki i miejsce w rankingu, te z niższych pozycji, jak La Sapienza, otrzymują miejsce w przedziale.

Uniwersytet La Sapienza został założony w 1303 roku przez papieża Bonifacego VIII i jest największą tego typu państwową placówką edukacyjną w Europie i jednym z największych na świecie pod względem liczby studentów uniwersytetem. W ciągu roku wykształcenie zdobywa na nim ok. 140 tysięcy studentów.

Od 20 lat na szczycie rankingu szanghajskiego plasują się uniwersytety Harvard, Standford, MIT. W Europie najwyższe miejsca zajmują uczelnie Paris-Saclay (16. miejsce) oraz ETH w Zurychu (20. miejsce). Cztery uniwersytety z pierwszej setki mają Niemcy. W Azji za najlepszy uznawany jest uniwersytet tokijski i Tsinghua w Pekinie.

Jak wypada na tym tle Polska? Najlepsze dwa uniwersytety w kraju, Jagielloński i Warszawski, zajmują miejsca 401-500.

Źródło: https://www.ansa.it/

Fot. Autorstwa Carlo Dani – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46465393
CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?