Plany urzędu miasta w Rzymie wywołały niemały odzew w mediach i spowodowały, że magistrat wycofał się z planów zabrania do miejskiej kasy monet wyłowionych z fontanny di Trevi. Burmistrz Rzymu, pani Virginia Raggi ogłosiła w gazecie L’Osservatore Romano, że wszystkie środki uzyskane z pieniędzy wrzuconych do fontanny di Trevi będą, jak dotychczas przekazywane na ręce Caritasu.
Kwota „wyławiana” z fontanny szacowana jest corocznie na 1,5 mln euro.
Zapowiedź zmiany została ogłoszona w mediach 12 stycznia 2019 i była sporym zwrotem, ponieważ stanowiła złamanie dotychczasowej wieloletniej umowy, na mocy której Caritas otrzymywał pieniądze wrzucone przez turystów odwiedzających fontannę. Magistrat planował przejąć środki z fontanny od kwietnia 2019 i przeznaczać je na projekty pomocowe finansowane z kasy miejskiej.
Krytyka w mediach spowodowała jednak, że burmistrz Rzymu wycofała się z planowanej zmiany zachowują status quo. Pani burmistrz zadeklarowała także, że miasto przekaże Caritasowi środki wyłowione z innych rzymskich fontann, czyli kwotę szacowaną na ok. 200.000 euro rocznie.

Źródło: http://www.osservatoreromano.va/pl

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?