Policja w Rzymie próbuje zidentyfikować i poszukuje grupy turystów, którzy w ostatnią niedzielę kąpali się półnago (a częściowo także zupełnie nago) w rzymskiej fontannie koło monumentu Ołtarza Ojczyzny (wł. Altare della Patria) przy placu Piazza Venezia, zwanego rzymskim grobem nieznanego żołnierza. Jest to dla Włochów bardzo ważne miejsce pamięci narodowej i wiele osób uważa, że zachowanie turystów jest bezczeszczeniem tego miejsca.

Rzymska policja opublikowała na początku tygodnia zdjęcie turystów i wezwała ambasady do pomocy w zidentyfikowaniu osób widocznych na zdjęciu.

Całość ich zachowań i incydentu została uwieczniona na filmie przez rosyjskiego przewodnika, który filmował zajście, czekając na interwencję służb porządkowych. Ta jednak nie nastąpiła, mimo że kąpanie się w rzymskich fontannach jest surowo zabronione. Wezwana na miejsce policja przybyła niestety za późno i jak na razie nie udało jej się namierzyć turystów-wandali.

Źródło: thelocal.it, fot. By Paolo Costa Baldi – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18023390

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?