Miasto Rzym obchodzi w tym roku 2775 urodziny. Uroczystości zaplanowane są na kilka dni, od 21 do 24 kwietnia 2022 roku. Skąd liczba 2775? Wiek Rzymu jest liczony z datą założenia miasta Rzymu przez legendarnego Romulusa w 753 roku p.n.e. Święto znane jest pod nazwą Natale di Roma i przez ostatnie dwa lata było obchodzone w bardzo ograniczonym zakresie ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia.

Jednak w tym roku planowane są uroczystości z większych rozmachem i z udziałem publiczności, dokładnie tak, jak działo się to w latach ubiegłych. Wydarzenia są organizowane przez Gruppo Storico Romano, która była odpowiedzialna za organizację również latach przed pandemią.

Wydarzenia skupią się w okolicy Circus Maximus, gdzie będzie można oglądać zainscenizowane walki gladiatorów, Tracciato del solco, czyli rytuał odtworzenia założenia miasta Rzym, czy związaną z rolnictwem ceremonię Palilia.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, najważniejszym wydarzeniem będzie wielka parada zaplanowana na niedzielę 24 kwietnia 2022 na godzinę 11. Podczas parady około 1500 osób w kostiumach będzie maszerować pomiędzy Circus Maximus a Koloseum.

Gruppo Storico Romano to stowarzyszenie, które od ponad 20 lat zajmuje się przybliżaniem historii w ciekawy sposób, organizując inscenizacje bitew, wydarzeń historycznych, antycznych sztuk teatralnych czy występów tanecznych.

Na stronie stowarzyszenia można poznać dokładny tegorocznych harmonogram uroczystości.

Fotografie z obchodów Natale di Roma w roku 2015

Źródło i fotografie: http://www.natalidiroma.it/

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wysyłanie

Rzym.pl © [current-year] 

lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?